Montaż wanny z hydromasażem - o tym powinieneś wiedzieć!

/

Coraz więcej rodzin decyduje się na wymianę zwykłej wanny na model z hydromasażem. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ po ciężkim dniu pracy nie ma nic lepszego od gorącej kąpieli w asyście bąbelków, które wymasują nasze ciało tak, jak ono tego potrzebuje. Podczas montażu wanny z hydromasażem bardzo ważne jest uziemienie, które chroni domownika przed dużym napięciem zasilającym turbiny. Jak poprawnie podpiąć uziemienie? Oto prosty sposób!

Dlaczego wanna musi posiadać uziemienie?

Wanna z hydromasażem posiada silnik, który może mieć nawet 2000W mocy. Bez uziemienia możemy się narazić na przebicie, co może być fatalne w skutkach dla osoby kąpiącej się. Podczas zakupu wanny należy przeczytać instrukcję obsługi, ponieważ jest tam wyszczególniona sekcja "bezpieczeństwo", gdzie opisany jest przykład uziemienia.

Uziemienie wanny

Wanna z hydromasażem osadzona jest na metalowym stelażu. Przy samym silniku wystaje 3-4 metrowy kabel, który należy przytwierdzić do konstrukcji wanny. Zazwyczaj producenci zaznaczają na wannie miejsce uziemienia, ale może to być dowolny, metalowy fragment. Kabel należy przymocować opaską uciskową, aby mieć 100% pewność bezpieczeństwa.

A gdybyś nie uziemił?

Szansa, że podczas kąpieli nagle wystąpi przebicie jest bliskie zeru, ponieważ nowoczesne wanny wykonane są z tworzywa sztucznego, które nie przewodzi prądu. Mimo to powinieneś zadbać o uziemienie, ponieważ lepiej dmuchać na zimne.