Jak zrobić wzorki na ścianie?

/

W latach 50' ubiegłego wieku w Polskim budownictwie bardzo modne były wzorki na ścianach. Podkreślały charakterystykę pomieszczenia i nadawały mu specyficznej aury. Dzisiaj także wzorki są popularne, a poniżej dowiecie się, jak je wykonać na ścianie.

Papier plus odpowiedni wałek

Aby stworzyć wzorek będziemy potrzebować odpowiedniego wałka. Powinien on posiadać wytłoczone wzorki. Papier przyda nam się do oddzielenia sufitu od ścian bocznych, aby nasz wzorek w żadnym momencie się nie urwał.

Jak operować wałkiem?

Wbrew pozorom malowanie wałkiem jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Wałki ze wzorkami wymuszają odpowiednich ruchów. Powinniśmy malować wzorek od dołu do góry delikatnymi, wolnymi ruchami. Jeśli brakuje nam farby - nie powinno się wykorzystywać pozostałości na wałku, tylko uzupełnić braki. To nie jest zwykłe malowanie, a nadawanie pomieszczeniu charakteru.

Czy samemu dasz sobie radę?

Sporo osób rezygnowało podczas tworzenia wzorków, ale gdy zrozumieli, że w tym fachu liczyć się powolność i delikatność, udawało im się stworzyć takie wzory o jakich zawsze marzyli. Ty także dasz sobie radę, dlatego trzymamy za Ciebie kciuki!