Jak przygotować ścianę pod tapetę?

/

Tapeta jest ciągle bardzo popularna w naszym kraju. Kosztuje niewiele, a przy pomocy dobrego kleju może nam służyć przez wiele lat. Zanim zaczniemy ją przyklejać do ścian, należy je odpowiednio przygotować. Na co należy zwrócić uwagę? O tym napisaliśmy poniżej.

Czyszczenie ściany

Jako, że na ścianie będzie się znajdował klej - musi być ona jak najbardziej czysta. Na jej powierzchni nie może się znajdować farba ani klej. Jeśli nie zeskrobiemy wierzchnej warstwy, klej do tapet po kilku dniach straci swoje wiązanie, co w konsekwencji zepsuje cały efekt wizualny.

Przed klejeniem tapety należy ścianę umyć. Choć zajmie to sporo czasu, wyeliminuje możliwość odpadania kleju. Nie sugerujemy aby myć ściany karcherem, tylko wilgotną szmatką. Nie może być na niej ani drobinki kurzu, ponieważ tapeta nam odpadnie.

Kiedy i jak kleić?

Trikiem wśród firm budowlanych jest pora klejenia tapety. Powinno to się odbywać w upalny dzień, ponieważ dzięki temu klej jeszcze tej samej doby się zwiąże. Ponadto tapeta trochę się nagrzeje i wszystkie powstałe pod jej powierzchnią pęcherzyki powietrza zniknął.

Jeśli planujecie naklejenie na ściany tapety, to sugerujcie się naszymi radami. Powierzchnia klejenia powinna być maksymalnie czysta, bo to ona odpowiada za wiązanie kleju.