Jak położyć płytki w sposób prawidłowy?

/

Praca płytkarza jest droga, dlatego wielu członków rodziny próbuje układać płytki samemu. Nie jest to nic skomplikowanego pod warunkiem, że zabierzemy się do pracy w sposób odpowiedni. Dzisiaj dowiecie się jak ułożyć kilka płytek tak, aby cała reszta poszła nam sprawnie.

Liczy się charakterystyka

Na początku zmierz wysokość swoich płytek. Powinny mieć od 5 do 10 milimetrów. Przygotuj sznurek i zawieś go na ścianie, na wysokości płytki plus jednego centymetra więcej. Jeśli Twoja płytka ma 5 milimetrów, zawieś sznurek na wysokości 15 milimetrów, bo pozostałe 10 mm wypełni klej do płytek.

Na drugiej ścianie również powieś sznurek i przy pomocy poziomicy połącz obydwa. W ten sposób powstała Ci konstrukcja, na której osadzisz wszystkie płytki. Pamiętaj tylko o tym, aby jak najbardziej naprężyć sznurek.

Dwie płytki

Po obydwu stronach pomieszczenia położymy po jednej płytce. Gdy rozrobisz klej - nałóż go na środek płytki i równomiernie rozsmaruj po całej powierzchni. Nie dopuść do powstawania pustych przestrzeni, ponieważ taka płytka szybko Ci odpadnie. Ułóż jedną w kącie pomieszczenia tak, aby jej powierzchnia idealnie stykała się ze sznurkiem. W przypadku drugiej płytki zrób tak samo, ale po przeciwnej stronie. Daj im odpocząć do 40 minut i gotowe.

Pozostałe płytki

Na dwóch wcześniej ułożonych płytkach połóż długą poziomicę. Jeśli poziom się zgadza, możesz potraktować poziomicę jako element dociskowy dla Twoich kolejnych płytek. Połóż 2-3 płytki obok siebie i naciskaj je poziomicą. Gdy klej wypłynie spod płytek i poziom będzie się zgadzał - układaj w ten sposób pozostałe płytki.

Praca płytkarza jest droga i sam się o tym przekonasz. Na początku może Ci być trudno, ale gdy położysz dwie płytki idealnie, cała reszta pójdzie błyskawicznie!