Dlaczego pralka nie powinna stać w łazience?

/

Blisko 90% polskich rodzin trzyma pralkę w łazience czyli miejscu, gdzie każdego dnia bierze się kąpiel. Niewiele pisze się o tym w sieci, ale pralka podobnie jak każde inne urządzenie nie powinna pracować w miejscach wilgotnych. Dlaczego? Tego dowiecie się poniżej.

Konstrukcja pralki

Pralka wykonana jest z podzespołów metalowych oraz komputera pokładowego, który odpowiada za cały proces prania ubrań. Musicie wiedzieć, że łazienka to najbardziej wilgotne miejsce w domu, ponieważ sama obecność muszli klozetowej zapewnia pomieszczeniu wilgotność na poziomie minimum 40%. Pralce nie stanie się nic przez kilka miesięcy, ale po kilku latach bęben może najść kamieniem, który również znajduje się przecież w wilgoci. Pralki, które pracują w łazience mogą mieć problemy z łożyskami, ponieważ nie lubią one wilgoci. Jaka jest najczęstsza awaria pralek? Odpowiedzcie sobie na to sami.

Pralka powinna stać w suchym miejscu!

Amerykanie trzymają pralki w kuchni, ponieważ wbrew pozorom panuje tam niewielka wilgoć. Jeśli urządzenie jest zabudowane, to nic mu się nie stanie. Sprawdźcie zalecenia producenta w instrukcji obsługi dotyczące przechowywania urządzenia. Trzymając urządzenie piorące w miejscu suchym nie tylko zapewnicie mu mniejszą wilgoć, ale wydłużycie i to znacznie jego życie.