Czy warto korzystać z usług remontowych?

/

Jeśli planujesz remont, to masz dwie drogi: Albo samemu go wykonasz, albo zgłosisz się po specjalistów, którzy wszystko wykonają za Ciebie. Jeżeli chcesz mieć pewność idealnego efektu prac - rób wszystko samemu, a jeżeli zależy Ci na szybkości - wybierz ekipę remontową.

Jak działają firmy budowlane?

Firmy wykończeniowe pracują bardzo szybko i na znanych im materiałach. Kosztują niewiele, ale podczas ich pracy niemal zawsze przydarzają się niespodzianki. Jeśli zamierzasz zlecić remont firmie, to powinieneś pilnować pracowników cały czas, aby wszystko przebiegało tak, jak sobie tego życzysz. Musisz wiedzieć, że szef rzadko przebywa ze swoimi ludźmi, dlatego mogą oni robić niektóre rzeczy inaczej, niż powinni. Tak zwane "pójście na łatwiznę" dotyczy ponad połowy ekip wykończeniowych, dlatego po prostu musisz ich obserwować.

Finansowo to się nie opłaca

Dlaczego? Ponieważ i tak musisz uczestniczyć przynajmniej w połowie prac - nawet z poziomu obserwatora. Na pewno sporo się nauczyć, ale dużo zapłacisz za kilka lekcji. Jeśli posiadasz minimum zdolności manualnych, to samemu również przeprowadzisz remont, a do tego zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Czy warto korzystać z usług remontowych? Jak najbardziej tak tyle, że jest to w wielu przypadkach nieopłacalne.